Na školách vznikají Týmy pohybu do škol

Žáci na sedmačtyřiceti základních a středních školách v Olomouckém kraji absolvují pod dozorem lektorek projektu Pohyb do škol semináře zaměřené na zdravý životní styl ve školním prostředí. S učiteli vytvářejí týmy, které mají šířit myšlenky zdravé školy mezi své kolegy.

„Děti to moc baví, užívají si jiný přístup k nim, celé školení je zážitkově pojaté. Žáci absolvují aktivity zaměřené na jejich individuální rozvoj, na skupinovou práci a zejména na jejich pohled na prostředí školy ve vztahu ke zdravému životnímu stylu. Jde například o vypracování projektu, představy zdravého životního stylu na jejich škole. Co se jim líbí, co chtějí změnit nebo co by raději zrušili,“ uvedla lektorka Lucie Lauermanová.

Během čtyřhodinového semináře nejprve lektorky pracují pouze se žáky, na poslední hodinu se přidávají také vybraní učitelé, společně tvoří Tým pohybu do škol, který přijme myšlenky zdravého a aktivního prostředí školy za své a bude je propagovat a šířit mezi ostatní žáky a zaměstnance školy.

„Úkolem týmu je podle vlastní fantazie a potřeb realizovat na dané škole projektový den věnovaný zdravému životnímu stylu. V rámci projektu je do škol posílán také sportovní a edukační materiál, například edukační postery nebo tipy do výuky. Týmy by pak měly fungovat samostatně dál i po realizaci projektového dne,“ doplnila Lauermanová.

Série seminářů na školách odstartovala na konci ledna, do začátku května lektorská dvojice Lucie Lauermanová a Jana Vokáčová navštíví všech čtyřicet sedm škol zapojených do projektu. Projektové dny v režii vzniklých týmů proběhnou postupně během tohoto půlroku.